sadnet_logo

Jakie możliwości posiada stacja meteo AgronetPRO ?

Startup AgronetPRO postanowił pomóc sadownikom i rolnikom tworząc kompleksowy system monitorowania zagrożeń i stanu upraw, który dzięki sieci powiązanych ze sobą czujników i stacji pogodowych zbiera dane w czasie rzeczywistym z pól i powiadamia użytkowników o konieczności podjęcia działań w celu ratowania ich upraw. W efekcie producenci owoców i warzyw mogą reagować na ewentualne zagrożenia dla ich upraw zanim będzie na to za późno i uchronić się przed ogromnymi stratami oraz zoptymalizować koszty.

Czujniki AgronetPRO działają w technologii LoRaWAN®, która bezprzewodowo łączy urządzenia z Internetem i zarządza komunikacją między czujnikami a urządzeniami mobilnymi. System daje możliwość monitorowania upraw na dużych dystansach za pomocą czujników, które wysyłają dane co 5-15 minut w zależności od potrzeb sadowników.

AgronetPRO posiada aplikacje mobilne, internetowe oraz dedykowany tablet, które informują rolników o wszelkich zmianach wymagających jego uwagi oraz pozwalają na analizę i predykcje za pomocą danych historycznych. Dodatkowo czujniki wyposażone są w baterie o żywotności 5 lat.

Firma Sadnet – Marcin Zachwieja wraz z portalem sadowniczym www.sadownictwo.com.pl uruchomiła pierwszą na wielkopolsce stacje meteo z czujnikami AgronetPRO. Więcej informacji na temat samych czujników AgronetPRO, instalacji stacji meteo mogą dowiedzieć się Państwo z naszego materiału video.
Zapraszamy do oglądania.
Odtwórz wideo

Od początku naszej działalności specjalizujemy się w agro stronach internetowych