sadnet_logo

Cyfrowy sad – nowy projekt 2022

W sezonie 2022 roku rozpoczynamy nowy projekt dotyczący rozwiązań cyfrowych, które mają zastosowanie w uprawie owoców. Będziemy chcieli przedstawić warte zastosowania cyfrowe rozwiązania związane nie tylko z pomiarem warunków atmosferycznych, ale również z zapyleniem, organizacją i czasem pracy, wzrostem owoców, oraz maszynami w gospodarstwie sadowniczym.

Strona internetowa projektu to www.cyfrowysad.pl

W rolnictwie takie rozwiązania funkcjonują od kilku lat. W sadownictwie to pierwsze tego typu cyfrowe rozwiązania które mają za zadanie pomóc wspomagać podejmowanie decyzji agrotechnicznych, a także wpłynąć na poprawę plonu oraz ewidencjonować czas pracy.

Wszystkie z przedstawianych rozwiązań będziemy praktycznie opisywać, testować oraz pokazywać ich wady i zalety. Zarówno po stronie sensorów, czujników, modułów jak i oprogramowania które z nimi funkcjonują. Wszystkie z prezentowanych rozwiązań będziemy testowali “na żywo” w sadzie, tak aby przez cały sezon sprawdzić ich odporność na warunki zewnętrzne, intuicyjność i łatwość obsługi podczas prac w sadzie, (a nie zza biurka w domu). Porównamy również wszystkie parametry techniczne podawane katalogowo przez producentów urządzeń oraz aplikacji do faktycznego stanu podczas pracy w terenie. Sprawdzimy również jakość obsługi i serwisu. Zobaczymy czy na wsparcie techniczne możemy liczyć tak samo łatwo i przyjemnie po opłaceniu faktury, jak to miało miejsce na etapie zamawiania produktu bądź usługi.

O wszystkich tych aspektach będziemy informować w portalu sadownictwo.com.pl

Już dziś tytułem wstępu zapraszamy do zapoznania się z naszymi pierwszymi opiniami dotyczącymi AgronetPRO tutaj >>>, oraz Bee Grow tutaj >>>.

Od początku naszej działalności specjalizujemy się w agro stronach internetowych