W ostatnim miesiącu 2013 roku wystartował nasz nowy serwis internetowy sadownictwo.tv. Założenia projektu były jasne i konkretne. Internetowy serwis video dla sadowników tworzony na podstawie filmów przygotowanych i przesłanych przez samych producentów owoców.
Dla jasności i pełnej intuicyjności przeglądania filmy zostały poukładane tematycznie z podziałem na gatunki roślin sadowniczych, zabiegi agrotechniczne w sadownictwie, a także rodzaj i specyfika maszyn i urządzenia pracujących w gospodarstwach.

Popularność materiałów video prezentowanych w Internecie obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Można było zauważyć stale rosnącą popularność YouTube, oraz ilość subskrybentów kanałów każdego z użytkowników publikujących swoje filmy. Coraz częściej także w portalu sadowniczym sadownictwo.com.pl w odpowiedzi na zadawane pytania poszczególne osoby nie udzielały odpowiedzi tekstowych, a jedynie wklejały linki prezentujące video odpowiedź na dany temat bądź pytanie. Stało się więc oczywistością, że tego typu serwis internetowy dedykowany sadownikom będzie potrzebny i stanie się źródłem do którego sami sadownicy będą chętnie zaglądać.

Prace rozpoczęliśmy jesienią 2013 roku. Po okresie testów jak również dostosowania poszczególnych komponentów pod względem dodawania filmów jak i wydajności samego serwisu został on opublikowany 1 grudnia 2013r.

Dziś możemy przedstawić pierwsze statystyki oglądalności, a tym samym zainteresowania sadowników i osób związanych z branżą.

Sadownictwo.tv -statystyki oglądalności

Podczas ostatnich 3 miesięcy serwis sadownictwo.tv odwiedziło 17 tysięcy unikalnych użytkowników, generując 18 tysięcy odsłon serwisu. Średni czas jaki spędza pojedynczy użytkownik na oglądaniu filmów wynosił ponad 5 minut. Obserwuje się bardzo wyraźną tendencja wzrostową. Wszystkie filmy obejrzano już ponad 300 000 razy ! Dziękujemy !

Sadownictwo.tv -statystyki oglądalności

Hitem ostatnich miesięcy okazał się film prezentujący wypowiedź Pana Lipeckiego na temat Jakie odmiany powinni sadzić sadownicy. Obejrzało go ponad 6700 osób.
Wśród sadowników ogromna popularność zyskują filmy zamieszczane przez Macieja Szwedo. Relacja z gospodarstwa sadowniczego sadszwedo.pl poza wysoką oglądalnością cieszą się również znaczną ilością komentarzy i porad dotyczących agrotechniki uprawy jabłoni i jabłek.

Również nasz reporter hanat.pl stale dostarcza licznych i ciekawych relacji szczególnie z targów i konferencji sadowniczych w całym kraju. Stanowią one doskonałe źródło informacji dla wszystkich producentów którzy z różnych względów nie mogli osobiście uczestniczyć w szkoleniach, jak również stałe kompendium wiedzy dla osób chcących utrwalić sobie przedstawianą tematykę.

Już dziś można stwierdzić iż serwis sadownictwo.tv wpisał się na stałe w pamięć i przeglądarki internetowe sadowników. Obecny sezon zapowiada się także udanie ze względu na stale rosnące grono sadowników, którzy chętnie dzielą się swoimi filmami prezentując swoje filmy w serwisie sadownictwo.tv

Do zobaczenia !