sadnet_logo

10 najczęstszych błędów na agro stronach internetowych

Przedstawimy kilka najczęstszych błędów jakie można spotkać na nowych i tych starszych stronach internetowych sadowników oraz rolników w krajowym Internecie.

1. Brak wersji mobilnej strony internetowej

Coraz częściej przeglądamy strony internetowe na telefonach. Ruch w Internecie z tzw. “mobila” przekroczył już ponad połowę ilość wejść na internetowe strony agro. Dlatego poprawna, czytelna i intuicyjna wersja mobilna to konieczność w dzisiejszych czasach.

2. Brak zabezpieczeń formularzy kontaktowych

Nikt nie lubi z nas SPAMu. Więc nie dajmy możliwości wysyłania tysiąca wiadomości z niezabezpieczonych formularzy kontaktowych na stronach www.

3. Brak dopisania strony do Google Search Console

Wizualna część strony internetowej to połowa jej własnego sukcesu. Lub nawet mniej 🙂 Ważne aby była znajdowana w Internecie. Dlatego dopisanie strony Google Search Console do wyszukiwarki Google powoduje jej indeksacje, a tym samym możliwość i większą skuteczność w wynikach wyszukiwania.

4. Brak statystyk

Czy ktoś odwiedza Waszą stronę ? Jak długo przebywał na niej i co czytał ? Jakie podstrony i treści cieszą się największą popularnością ? Jak pozyskujecie odwiedzających Wasz serwis internetowy ? Nie wiecie ? Zainstalujcie statystyki np: Google Analytics.

5. Brak połączenia strony z social media

Media społecznościowe to nie jest już nowość w Internecie. Jeśli posiadacie profile na Facebook-u, Instagramie, Twitterze połączcie je z Waszą stroną internetową. Oczywiście niech strona internetowa również informuje i zaprasza do śledzenia Waszych social mediów.

6. Brak przetłumaczonych zwrotów systemowych

Related posts, By admin, Read more oraz inne zwroty które często spotykamy na stronach internetowych wykonanych na ogólnodostępnych CMS-ach. Warto przetłumaczyć, aby wyglądało na ukończoną stronę internetową 🙂

7. Brak certyfikatu SSL

Bezpieczeństwo, ideksacja Google oraz wiele innych aktualnych wymagań aby posiadać poprawną stronę internetową. Nie http tylko https ! Koniecznie.

8. Mała czcionka

OK, może wydawać się że to sprawa każdego indywidualna. Ale czytelność tekstu jest bardzo ważna. Coraz mniej osób chce czytać treści zamieszczane na stronach internetowych. A jeśli dodatkowo utrudnimy tą czynność “małymi literkami” wówczas jeszcze w większym stopniu zniechęcamy naszych odbiorców do powrotu do naszej www.

9. Niedziałająca wtyczka

Jeśli na Waszej stronie pojawi się niepokojący napis – część kodu strony, lub jeśli galeria, slider nie działa poprawnie. Wówczas skontaktujcie się aby dokonać aktualizacji danego elementu strony bądź skontaktować się z Waszym webmasterem.

10. Strona w budowie

Jeśli aktualizujecie swoją stroną internetową to OK. Można na czas zmian, aktualizacji wstawić odpowiedni zwrot ‘Strona w budowie – Zapraszamy wkrótce’ oraz pozostawić adres e-mail do kontaktu. Jednak często zdarza się że ‘strona w budowie’ jest Waszą stroną od kilkudziesięciu już lat. Czy to ma sens ? Chyba nie.

Od początku naszej działalności specjalizujemy się w agro stronach internetowych