App Store dostępna jest już aplikacja służąca do odczytu danych ze stacji meteo iMetos bezpośrednio na telefonach iPhone oraz tabletach iPad.
Cała aplikacja jest bardzo prosta graficznie, a jednocześnie przejrzysta. Poza danymi z podłączonych sensorów (czujników) w naszych stacjach meteo iMetos, prezentowany jest również odczyt poszczególnych modeli chorobowych wykupionych indywidualnie przez każdego z użytkowników. Prezentowane są dane z ostatniego pomiaru (godziny), a po kliknięciu w daną wartość prezentowane są również wartości maksymalne i minimalnego dla określonego czujnika.

Jeśli dany użytkownik podłączone ma kilka stacji meteo iMetos pod jeden login, możliwa jest również funkcja przełączenia/zalogowania do poszczególnej stacji meteo z listy.

Nazwy poszczególnych czujników, jak również opisy/nazwy infekcji chorób są automatycznie dostosowane z panelu odczytu Fieldclimate danych z którego korzystamy w przeglądarce internetowej. Jeśli tam będą zmienione lub/i spolszczone nazwy w naszej aplikacji już drugi raz nie musimy wykonywać tej samej czynności.

Przydatną jest również funkcja segregacji kolejności prezentowanych danych. Znane przyciśnij i przeciągnij (podobnie jak w innych aplikacjach dostępnych na urządzeniach Apple) tutaj również możemy zmieniać kolejność poszczególnych sensorów na wyświetlanej liście.

Aplikacje można pobrać bezpośrednio z App Store tutaj >>>